MAKİNA VİBRASYON VE HASSAS MEKANİK KONTROL

KAMASER Endüstriyel, titreşim kontrolü ve testlerine yönelik ürünler geliştirmek ve yine bu alanlarda'da hizmet vermektedir.

KAMASER enüdüstriyelin temel hedefi mekanik sistemlerde görülen istenmeyen mekanik titreşimleri azaltmakta (titreşim kontrolünde) kullanılabilecek ürünler ve teknolojiler geliştirmektir. KAMASER Endüstriyel diğer çalışma alanı da çeşitli titreşim test yazılımları (modal test yazılımları, özel titreşim ve mekanik testleri için veri toplama ve işleme yazılımları) geliştirmektir.

Malzeme ve mekanik parçaların test edilebileceği dinamik test sistemlerin (yazılım ve donanımların) özgün olarak geliştirilmesi de bir diğer ana çalışma alanıdır.

Kamaser'in hali hazırda yürütmekte olduğu birkaç farklı ürün geliştirme projesi vardır. Bunlara paralel, özel ihtiyaca yönelik olarak titreşim kontrol sistemleri ve cihazları, titreşim test yazılımları, malzeme test sistemleri (elastomer, kauçuk, plastik vb) ve mekanik yapıların dinamik testleri için sistemlerin (yorulma ve dinamik esneme ölçümü) geliştirmesi amaçlı proje bazlı çalışmalar gerçekleştirebilecek altyapısı mevcuttur.

KAMASER Endüstriyel ayrıca titreşim kontrolü ve test yöntemleri konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri de vermektedir.