Kamaser Endüstriyel Tesisler

 • Farin Değirmeni
 • Çimento Değirmeni
 • Könür Değirmeni
 • Besleme ve Nakil Sistemleri
 • Değirmen Bakım Ve Revizyonu
 • Değirmen Demontajı
 • Çimento ,Alçı , Kireç Fabrikaları
 • Kimyasal (Likit Tank Dolum Tesisleri ,Sülfürik Asit ,Flatasyon Kimyasalları ) Fabrikaları
 • Demir Çelik Fabrikaları ,
 • Toprak , Cam Ve Seramik Fabrikası
 • Kalsit ,Bor , Manyezit, Soda Sanayi
 • Orman Ve Kağıt Endüstrisi
 • Petro Kimya Ve Rafineri Tesisleri
 • Maden İşleme Ve Depolama Tesisleri (Altın Madeni, Bakır işletme tesisleri)
 • Gübre Tesisleri , Şeker Fabrikaları
 • Termik Santraller (Kömür ve Uçucu Kül Tesisleri )
 • Kırma Eleme (Kum Ve Asfalt Plent ) Tesisleri

Endüstriyel tesislerin hammadde öğütme değirmeni,kömür öğütme değirmenlerine ait, Değirmen giriş ve çıkış yatakları, (hareketli ve sabit yatakları) Değirmen giriş ve çıkış diyafram segmenti, Değirmen fener Dişli, Çimento Değirmeni Kombifleks Redüktör,Değirmen muhafaza,değirmen aşınma plakaları,değirmen pülverize sus sistemi,çimento değirmeni serbest yatak hazne parçaları, Çimento Fabrikası Farin değirmeni ,giriş aynası, farin değirmeni ve çimento değirmeni muhafaza,değirmen mantosu imalat montaj demontaj revizyon çalışmalarını yapmaktayız. Değirmenlerin bilya şarjı , aşınma plakaları, bilya tedariği, yapılmaktadır.Taze hava klepe imalatı , çıkış boğaz ,numune alıcısı montajı imalatı firmamız tarafından yapılmaktadır. Klinkerin ön ısıtıcıya taşınması için Aeropol Pnömatik Konveyör hattı KAMASER ENDÜSTRİYEL tarafından sistem kusursuz bir şekilde montajı yapılmaktadır. KAMASER ; Çimento ,termik, hidro elektrik ,rafineri , Ağaç,demir çelik,kimya,toprak ve seramik, gübre tesisleri ,liman sanayi ,petro kimya, gibi endüstriyel kolların anahtar teslim sürecinde kırıcıdan ,paketleme ünitesine kadar her ünite hakkında tecrübe sahibidir. İmalat ,montaj , revizyon ,kapasite artırımı gibi hizmetleri sunmaktayız.

Kamaser endüstriyel çelik konstrüksüyon, makina ,mekanik,havalandırma,betonarme alanlarında hizmet verdiği gibi tecrübesini danışmanlık ve süpervizörlük alanlarındada paylaşmaktadır.Kamaser Endüstriyel Çimento fabrikalarına ait (dik Değirmen) valsli, (Yatık Değirmen) bilyalı değirmenlerin montaj ve revizyon çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu değirmenlere ait base plate, şase, ankraj,manhole, muhafaza gibi yardımcı ekipmanların imalatını kendi tesislerinde sürdürmektedir. Bu değirmenlere ait bilya şarzı, gaz boruları,piping,sirkülasyon pompaları , aşınmaz plakalarının montajı , tork çalışmaları tarafımızca yapılmaktadır.Endüstriyel tesislerin hammadde öğütme değirmeni,kömür öğütme değirmenlerine ait, Değirmen giriş ve çıkış yatakları, (hareketli ve sabit yatakları) Değirmen giriş ve çıkış diyafram segmenti, Değirmen fener Dişli, Çimento Değirmeni Kombifleks Redüktör,Değirmen muhafaza,değirmen aşınma plakaları,değirmen pülverize sus sistemi,çimento değirmeni serbest yatak hazne parçaları, Çimento Fabrikası Farin değirmeni ,giriş aynası, farin değirmeni ve çimento değirmeni muhafaza,değirmen mantosu imalat montaj demontaj revizyon çalışmalarını yapmaktayız. Kamaser endüstriyel siklon, bunker, kopmansatör,seperatör, değirmen muhafaza,klapeler, shutlar, lastik bantlar, helezonlar, havalı bantlart, toz toplama ve taşıma sistemleri gibi imalatları kendi imalat atelyesinde yapmaktadır.

Kovalı Elevatörleri

Endüstriyel sistemlerde depolama, besleme, stoklama, vb. gibi bir çok sebeple malzemenin düşey taşınması gerekmektedir.

KAMASER 22 senelik tecrübesi ile çimento, kimya, gübre, madencilik, demir-çelik ve şişe-cam sektörlerinde farin, klinker, çimento, taş-kireç, cüruf, kömür, gübre ve her türlü maden cevheri taşımasında kullanılan "Düşey Taşıma Sistemleri"nin, sevk edilecek malzemenin yoğunluğu, aks mesafesi, taşıma kapasitesi ve benzeri kriterleri dikkate alarak, müşteri ihtiyacına göre projelendirmesini ve üretimini yapmaktadır.

KAMASER Kovalı Elevatör Çalışma Sistemi

Dövme zincirli kovalı elevatörler özel siparişlere göre tasarlanabilir özelliktedir ve her tür dökme ürünün (iri veya ince taneli sıcak veya soğuk) taşınmasına elverişli olup hem 24 saat çalışma gerektiren ağır koşullarda hem de düşük kapasiteli ve aralıklı çalışma gerektiren koşullarda kullanılabilir niteliktedir. KAMASER Kovalı Elevatörler 60 metreye kadar taşıma yüksekliklerinde 150 m3/S kapasiteyle çalışabilir. Besleme düzenindeki tutarlılık ve sürekliliğin yanısıra, yüksek kalitedeki zincir ve kova muhafaza elemanları ve kapalı kova kullanım seçeneği sunan elevatör sistemimiz oldukça uzun bir çalışma ömrüne sahiptir.

KAMASER Kovalı Elevatör Sistemi merkezi zincirli (dövme çelik) olup, genişliği 200mm ile 1000mm’ye varan kova kullanım seçenekleri ile yüksek taşıma kapasitesine haizdir. Özellikle klinker aktarımı gibi sürekli kesintisiz çalışma gerektiren ve ince yapılı dökme malzemelerin taşındığı sistemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kapalı kova alanına haiz olması nedeniyle taşınacak malzemeler eksiksiz ve kesintisiz olarak malzemelerin diğer taşıma sistemlerine aktarımını sağlar.

KAMASER Yeniliği

Dövme zincirler labirent izolasyonlu olup cıvata ve burç bağlantı elemanları yağlanmış olarak tedarik edilmektedir. Saha testleri yıpranmaya karşı sağlamlık açısından oldukça güvenilir sonuçlar vermiştir. Merkezi taşıyıcı zincirler merkez uzaklığı ve taşıma kapasitesi beklentilerine bağlı olarak standart ölçülerde temin edilir. Zincirlerin simetrik tasarımı uzun ömürlülük açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Cıvata ve burçlar aşınma ve yıpranmaya karşı özel yöntemlerle sertleştirilmiş çelikten imal edilmişlerdir. Dövme kamlı link elemanları dişsiz tahrik makara sırtlarını destekleyecek bir yapıda tasarlanmıştır. Bu tasarım sayesinde zincir ve tahrik makarası arasında oldukça uyumlu ( zincir burcu, yan çubukları ve makara sırtı üçgeni) bir yük dağılımı sağlanabilmektedir.

Zincirin makara üzerinde sürekli tek bir hatta hareket ederek o hatta yıpranmaya yol açması söz konusu değildir. Söz konusu düzenekte KAMASER tarafından üretilen kovalı elevatör sistemine özgü dirsek kenet elemanları kullanılmaktadır. Takılması kolay olan ve güvenlik sağlayan bu parça zincir sürgülerine devinimi ortadan kaldıracak şekilde sabitlenmez.

Zincir sürgüleri ve dirsek kenet elemanları arasındaki oynaklık sayesinde, titreşimlerin yayılması engellenerek kova ve kaynak dikişlerinde meydana gelebilecek çatlaklar minimum düzeye inmektedir. Üstelik dirsek kenet elemanları kovaların takılma işlemini de kolaylaştırmaktadır.

• 600 t/S üzerinde taşıma kapasitesi

• 60 m ve üzerinde yüksekliğe erişim

• Kesintisiz kullanımda dahi uzun çalışma ömrü

• Geniş bağlantı kesitlerine haiz merkezi Dövme çelik zincir

• Bölümlü tahrik halkası

• Bakıma yönelik emniyetli tahrik modu

Kova ebatları ve aralıkları zincir büyüklüğüne göre değişmektedir. Sistem tahrik miline büzdürme bileziği ile bağlı konik dişliler vasıtası ile hareket eder. Sistem standart olarak mekanizma ile bütünleşik kontra fren, bakıma yönelik emniyetli tahrik ünitesi ve motor ve dişli kutusu arasındaki irtibatı temin eden hidrolik kavrama düzeneği ile birlikte tedarik edilmektedir. İstenilen durumlarda, hidrolik kavrama düzeneği, tam yükle çalışma esnasında halatın ters yöne hareket etmesini engellemede kullanılan kontra fren sistemine destek olarak, ilave bir fren diski ile teçhiz edilebilir.

Ayrıca, özellikle bakım esnasında istenmedik zincir hareketlerini sınırlamaya yönelik bir mekanizma da sistemin tahrik ünitesinin karşı ucuna monte edilebilmektedir.

Neden KAMASER Kovalı Elevatörlerini Kullanmalıyım?

• %100 yerli üretim

• Türkiye’nin her yerinden 7/24 telefon desteği

• Dünya’nın her noktasına sahada teknik destek

• 22 senelik üretim tecrübesi

• Standart ürün kalitesi

• Ekonomik çözüm

• Düşük bakım maliyeti

KAMASER Zincirli Kovalı Elevatör– Taşıma Kapasiteleri

Kova Öngörülen Kapasite ( m3 / sn )

En (mm) Çıkıntı (mm) Hacim (m3) Açıklık (mm) Taşıma Hızı m/s 1.06 1.16 1.29 Tahrik Makarası mm 600 655 730 210 210 3,9 560,0 280,0 28,8 57,7 250 210 4,7 609,4 304,7 31,9 63,9 280 210 5,3 560,0 280,0 39,2 78,4 280 250 7,3 609,4 304,7 54,3 108,7 60,4 120,7 315 210 6,0 560,0 280,0 44,4 88,7 315 250 8,3 609,4 304,7 61,8 123,6 68,6 137,3 355 210 6,7 560,0 280,0 49,5 99,1 355 250 9,4 609,4 304,7 70,0 139,9 77,7 155,5

Belirtilen taşıma kapasiteleri kovaların %100 dolu kabul edildiği duruma tekabül eder (Su ile) Tavsiye edilen doluluk oranı %75’tir.